Sezon sonu indirimi ve benim pardesü maceram

Sene 2000, ben o tarihlerde üniversiteyi yeni bitirmiştim ve staj yapıyorum. Üç kuruş maaş alıyor, aldığımız karnımızı ancak  doyuruyor. Ne zamanlar ama, Türkiye’de birileri Cumhurbaşkanına Anayasa fırlatmış, ekonomik kriz çıkmış, herkesin hali perişan. Zaten ondan sonra düzelmedi ya, neyse.

O yıllar taktım kafaya pardesü alacağım. Takım elbisenin üstüne ne güzel giderdi değil mi. Eminönü’nde bir pardesücü var fiyatlar el yakıyor. Mağaza arkadaşımın çalıştığı işhanının hemen altında. Arkadaşım, “sene sonunun bekle indirim yapıyor, niye çok para veresin o zaman alırsın” dedi. Bende tamam o zaman dedim, sene sonunu bekleyelim.


Her geçişimde fiyatlara bakıyor, iç geçiriyorum tabiki. Sene sonu geldi, arkadaşıma gidiyorum, bir baktım mağazanın vitrininde kocama ışıklı bir yazı var. İndirim yazıyor, yazı kocaman camekanı kaplıyor. Hemen koştum bir baktım abi fiyatlar aynı, değişen bir şey yok. Pardon değişen camekana yapıştırılan kocaman ışıklı indirim yazısı, yoksa fiyatlar aynı.

İçinden mağazaya dalıp küfür etmek geldi, kardeşim dalgamı geçiyorsunuz, diye. Kendimi zor tuttum. Hayal kırıklığı.

Yani anlaşılan arkadaşlar bindirim yapacaklardı, bundan vazgeçtikleri için indirim demişler, olay bu. Sonuçta bizim pardesü macerası hayal kırıklığı ile bitti.

O günleri hatırlıyorum, şimdi gülüyorum, ne zamanlardı ama.

Labels: , , , ,Leave A Comment:

Copyright © B Tube Video Template.
Powered by Blogger.