2009 çok sıkıntılı bir yıldı, 2010 size mutluluk getirsin

Merhaba selgili arkadaşlar;

2009 yılı herkes için çok kötü bir yıl olarak geçti.

Küresel ekonomik krizin derinleştiği bir yıldı. Bu kriz Türkiye'yide derinden etkiledi. Başbakan teğet geçti, sonra da sürtünüp geçti dedi, fakat vatandaş için aynı şeyi söylemek mümkün değil.


Bu sene açılım adı altında bir takım söylemler gerçeklerştirildi. Bu bağlamda Haburdan gelen PKK'lı teröristlerin ayağına savcı, hakim, müsteşar göderildi. Hemen salındılar. Törenlerle karşılandı sonra. PKK, Tokat'ta askerlerimizi pusuya düşürüp 7 askerimizi şehit etti.

Yine bu yıl Orgeneraller, gazeteciler, profesörler, sendika başkanları hapse atıldı. Devletin gizli arşivleri, kozmik odaları hakimlerce arandı. Darbe planları, AKP ve Fetullah Gülen'i bitirme planları, yok ıslak imza, yok kuru imza olayları.Yine herşeye bir ton zam gelirken, memurun, işçinin maaşına %5-6 zam yapıldı.


Hakkını aramak için eylem yapan demir yolu işçileri, tekel işçileri, işlerinden oldu veya ceza aldı. Eczaneler eylem yaptı, haftasında devletle anlaşmaları feshedildi.

Muhsin Yazıcıoğlu'nun helikopteri düştü. Kaza yerinin ters yönünde arama yapıldı, donarak ölmüş cesetlerine ulaşılabilindi. Yine bu yıl, THY'na ait bir uçak, Hollanda'da düştü.Başbakan, Davos'ta Şimon Peres'e "one minute" dedi, kahraman oldu. 


Bir çok ilimizi sel bastı. Domuz gribi çıktı, bir çok kişi öldü ( 400 den fazla). Yurtdışından aşı getirildi, Başbakan, Sağlık Bakanını azarladı. Yok ben aşı vurulmam dedi.Münevver Karabulut isimli bir kızcağızın başı kesilerek öldürüldü. Aylar sonra katili teslim oldu. Mardinde bir düğün basıldı, 44 kişi öldürüldü.Bu sene yerel seçim yapıldı. AKP oy kaybetse de yine birinci parti çıktı. AKP bakanlar kurulunda değişiklikler yaptı. Demokrat Parti ve Anavatan Partisi, DP çatısı altında birleşti. DTP'yi Anayasa Mahkemesi  kapattı.Yani anlayacağınız, zor bir yıl oldu. 2010 daha mı iyi geçer bilmem. Pek sanmıyorum doğrusu. Herşey olur biter, olan yine vatandaşa olur. 


Ben yine de herkese iyi seneler diliyorum efendim. 2010 hayırlı uğurlu olsun.

Labels:Leave A Comment:

Copyright © B Tube Video Template.
Powered by Blogger.