Sahiller İstanbulluyla buluştu

İstanbulluların bir dönem oturmaya korktuğu sahiller Büyükşehir Belediyesi’nin 4 yılda yaptığı 210 milyon YTL’lik yatırımla kentin nefes alma mekanı haline geldi. Bir dönem tinercilere terk edilen sahiler de artık vatandaşlar piknik yapmaktan, spor yapmaya kadar birçok aktiviteyi gerçekleştiriyor. Kene korkusuyla piknik alanlarından uzak duran İstanbulluların yeni piknik alanları İstanbul sahilleri oldu. İstanbullar özellikle hafta sonları ve yaz akşamları sahillere akın ediyor.

İstanbul’u çevreleyen 100 kilometrelik sahil hattını oluşturan Kartal’dan Kadıköy ve Beykoz’a, Sarıyer’den Eminönü ve Yeşilköy’e kadar alandaki tüm parklar ve sahil yolları ile Haliç çevresi aydınlatılırken, Dragos, Küçükçekmece Göl Kenarı, Kasımpaşa ve Balat’ta yapılan 4 yeni sosyal tesis de kalitesi ve uygun fiyatlarıyla İstanbulluların akına uğruyor.

İstanbul genelindeki düzenlemeler kapsamında 30 kilometre bisiklet yolu ve koşu yolu yapılırken, vatandaşların spor yapabilmeleri için bütün parklar, bahçeler ve sahiller spor aletleriyle donatıldı. Yaya yollarını büyük oranda genişleten ve toplam yeşil alanı yüzde 50 arttırarak 45 milyon metrekareye çıkartan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, sahiller boyunca yeni parklar da yaptı.

Başkan Topbaş; “Sahiller asıl sahibiyle buluştu!”

İstanbul’daki yeşil alan ve sahil düzenleme çalışmalarının son dört yılda geldiği noktayı özetleyen Başkan Kadir Topbaş, “Göreve geldiğimizde kent genelinde 30 milyon metrekare olan yeşil alana 15 milyon metrekare daha ekleyerek yeşil alanları yüzde 50 arttırdık” dedi.

“Sahiller birileri tarafından işgal edilmiş, farklı maksatlarla kullanılır hale gelmişti. Genel itibarıyla vatandaşlar rahatsızdı ve şikâyetçiydi. Yaşanan olumsuzluklar emniyet güçlerine aksediyordu” diyen Kadir Topbaş, “Biz sahilleri tekrar halkımızla buluşturmayı başardık. Her hafta sonu insanlarımızın buraları bir piknik ve spor alanı olarak kullanmaları bizi memnun ediyor. Buraların gerçek sahibi İstanbullulardı. Sahiller asıl sahibiyle buluştu” şeklinde konuştu.

Vatandaşlara tabiatla iç içe, ruhsal ve bedensel dinlenme ve daha sağlıklı bir yaşam imkanı veren sorumluluğu altındaki tüm parklarda 24 saat güvenlik görevlisi bulunduran Büyükşehir Belediyesi, İstanbulluların tüm sahillerden ve yeşil alanlardan huzur ve güven içinde istifade etmesi için çalışıyor.

Alıntıdır

Kaynak: ibb.gov.tr

Labels:Leave A Comment:

Copyright © B Tube Video Template.
Powered by Blogger.